Mám rada slová a možnosť ich energiou pomáhať a meniť príbehy.

Vzájomnú reč duše a tela.

Objavovanie princípov rovnováhy a ich uplatňovanie v živote.

Rada inšpirujem na cestu k trvalej mladosti.

Dovoľte mi inšpirovať aj vás.

 

Môj príbeh 

 

Volám sa Bela (Izabela) a som šťastná matka 2+1 synov, ktorí sú už samostatní.

Mám partnera,  ktorý mi pomáha spoznávať seba, život a svet. V lete  cestujeme po Európe na motorke. Cestovanie na dvoch kolesách sú dobrou skúškou mojej odvahy a dôvery. Mám rada more a prechádzky prírodou. A chodenie pešo. Preto som sa vybrala aj na 120 km pútnickú cestu do Santiaga de Compostela.  

Mám rada život a mám rada jeho zákonitosti a tajomstvá. 

V živote mám šťastie, (všetci ho máme), lebo som práve tu a teraz. Rozvíjajú ma vzťahy s blízkymi a príbehy, ktoré mi život prináša. Dnes už viem, že si ich prinášam sama. Svojimi voľbami.

Tak aké boli moje voľby? 

Šťastné, tvrdohlavé dieťa, ktorému na začiatku povedali, že niečo dokáže. Lebo je šikovná, múdra a ešte aj pekná....S týmto programom som prechádzala školami.

Do všetkého som sa zapájala, všetko som chcela vedieť. Tým, že som sa porovnávala s okolím, často som sa len kĺzala po povrchu. A mne to vtedy stačilo.

Moje vzťahy boli často všetko, alebo nič a preto som v sebe narážala na silné emócie. Pomáhali mi však múdrieť a získavať pokoru aj poznanie, že svet sa netočí podľa mňa.

Čítaním, pozorovaním som si už v mladosti zvolila cestu ku zdraviu (neskôr podporenú štúdiom a certifikovanými kurzmi výživového poradcu).

Voľba povolania

Napriek tomu, že som mala rada literatúru, psychológiu, písanie, rozhodla som sa pre praktické štúdium na Chemicko-technologickej fakulte (na šťastie spojené aj s výživou a doplnkovým pedagogickým vzdelaním), opäť s víziou, že v tom NIEČO DOKÁŽEM.

Teraz som sa už nekĺzala po povrchu, celá som sa vložila do štúdia aj výskumu v laboratóriu na škole. Skončila som  medzi najlepšími s dvoma červenými diplomami. Bola som na šťastná, ale nenaplnená. Poznajúc zákulisie a možné cesty k úspechu na škole, som si prihlášku na ďalšie štúdium nepodala.

Voľba po ukončení štúdia

Rozhodla som sa pre rodinu. Mala som 5-ročný vzťah a túžba po deťoch rozhodla. Mnohí poznáte, ako vás deti zmenia. Mňa zmenili tým najlepším spôsobom. Prišli ku mne dve nádherné spriaznené duše. Aby som lepšie rozumela im a aj sebe, čítala som všetko dostupné o zdraví, o duši a rovnováhe.

Čo sa mi pozdávalo, aplikovala som do života. Bola som na študijnom pobyte v USA, začala som realizovať svoje sny o Dome zdravia. S kamarátkou sme si otvorili v 2001 prvú čajovňu v Komárne. Poskytovala som poradenstvo a organizovala kurzy ( Bowen terapie v Modre Harmónii aj v Košiciach, 2001, spoluorganizovala kurz ajurvedskych masazi s Dr. Georgom Eassy).
Na druhej strane som cítila, že sa nám pomaly rozchádzajú cesty s manželom.

Aj keď navonok vyzeralo všetko v poriadku, nebola som k sebe dosť úprimná, nepoznala som ešte všetky princípy rovnováhy.

 A tak sa stalo, že môj dobrý život sa začal rúcať ako domček z karát.

Spätne viem, že to boli len dôsledky mojich nesprávnych volieb a cítim vďačnosť za poznanie. A pokoru pred zákonitosťami života a vesmíru.

Vystúpila som zo svojej komfortnej zóny a vykročila na cestu hľadania skutočnej rovnováhy.

 Začal sa môj sebakoučing k rovnováhe. Vrátila som sa k hlasu svojej duše a spoznávala, ako so mnou komunikuje cez moje telo.

Absolvovala som štúdium Psychológie a grafológie v Brne a množstvo kurzov ( Reiky, One Brain, Bowen terapia, Bachova terapia, rôzne masážne techniky, Cesta Brandon Bays, Kurz Iny Segal, certifikované výživové kurzy, aromaterapiu, študujem psychosomatiku ). Hľadala som svoju cestu a seba.

Študovala som a objavovala princípy rovnováhy spolu s tajomstvami dlhej mladosti. Tak som objavila aj ajurvédu a meditácie. A  keď sa vo mne ozvalo volanie po hlbšom poznaní, odišla som v 2014 do Indie. Absolvovala som 21 dňovú detoxikáciu- panchakarmu. Pocit ľahkosti a prívalu energie bol úžasný aj vďaku následnému pobytu v Ashrame. O pobyte si môžete stiahnuť Denník mojej detoxikácie v Indii tu. Atmosféra ashramu sa ku mne vracia každoročnými retreatmi v Modre.

Ďalším posunom v hľadaní informácií bola 14-dňová hladovka v Centre prof. Něumyvakina v Kirove (Rusko), ktorú som absolovovala v roku 2017 a svoje skúsenosti spísala v eBooku Ako som omladla za 14 dní o 14 rokov.

Po návrate sa stala hladovka mojou pravidelnou spoločníčkou na ceste k rovnováhe. 

Často som hľadala, čo mám v ŽIVOTE DOKÁZAŤ.

Dnes už viem, že môžem čokoľvek dokázať a kýmkoľvek byť.

Na základe svojej voľby. Na základe hlasu mojej duše, ktorá ma cez telo vracia k sebe, keď zablúdim.

Počúvam ich signály. A porovnávam sa, ale už sama so sebou. S tou, ktorá tu bola včera a je tu dnes.

Teším sa, lebo viem, že dokážem dať nové konce aj príbehom, ktoré nie sú až tak veselé. 

Naučila som sa rozumieť svojej duši aj telu. 

Pochopila som, že len ich vzájomná rovnováha je cestou k mojej realizácii.

Porozumenie vzájomnej reči tela duše mi dáva slobodu aj navigáciu na moje ceste. Je to cesta k vedomému, šťastnému životu a trvalej mladosti. Moja cesta trvá už 59 rokov . 

Život je dosť dlhý na to, aby sme ho mohli prežiť šťastne.

Chcete jej porozumieť aj vy? Ponúkam vám svoje služby"prekladateľy".

Píšte mi na: tajomstvamladosti@belasolar.sk

O mojej profesionálnej ceste si môžete prečítať TU

 

 

Čierna Hora Budva
Španielsko Santiago de Compostela
Francúzsko Nice
Monte Carlo
Paríž Louvre
Rusko Kirov
Bulharsko Rilský kláštor
Rumunsko Trans Fagarasan
India Kerala
Taliansko Alberobello
Taliansko Kalábria
Taliansko Rím