Ako zastaviť energetických upírov na začiatku 2018

Často čítam, že chybou našej doby je akýsi kult mladosti. Mladé tváre a telá sa objavujú vo všetkých reklamách.  16-ročné dievčatá nás presviedčajú o pôsobení krému na vrásky, alebo prostriedku na celulitídu. No nekúpte ho!

Sami tomu vnútorne neveríte, ale keďže reklamy stále vysielajú, všetky tie zázračné krémy a prostriedky niekto kupovať musí.

Vyčleňme sa z davu a pozrime sa na mladosť, o ktorej chcem písať. O tej, ktorú máte v sebe, bez ohľadu na váš vek. Dovoľte jej prejaviť sa aj navonok.

TO, čo je vnútri, je aj vonku.

Možno ju máte hlboko ukrytú v sebe, ale je tam, veď ju všetci poznáme. Postupom rokov sa jej ale vzdávame. Prečo?

Ako ju dostať opäť na svetlo?

Možno to nebude ľahké. Potrebujete prevziať zodpovednosť za svoj život. Zodpovednosť za svoj život preberiete, keď preberiete zodpovednosť za svoje myšlienky.

Je to jednoduché?

Viem, že nie je.

Potrebujete zastaviť svojich vnútorných energetických upírov 

O akých vnútorných upírov tu ide? Tých vonkajších už dokážete odhaliť. Sú to ľudia, ktorí majú málo svojej energie, vlastnú si netvoria, ale vedia, ako ju získať od druhých. Pričom to ani nemusia robiť vedome. Cítia sa však lepšie po rozhovore s vami. Nakladú na vás všetky svoje problémy aj problémy svojho videnia sveta, bez toho,  aby ich zaujímal váš názor a… odchádzajú. Vy zostávate a zrazu sa cítite horšie.

Chvíľu trvá kým strasiete zo seba všetku naloženú negativitu. Aj by ste boli reagovali, ale nikto vás o radu nežiadal. Tak si prestaňte prehrávať v hlave všetky možné riešenia, ktoré by dotyčnej, či dotyčnému pomohli. Nikto vás o to nežiadal, pamätáte?

Len zobúdzate svojich vnútorných upírov, aby vám ešte dodatočne trochu energie ukradli. Čím viac emócií v sebe aktivujete, tým viac energie strácate. Po celom dni sa potom cítite úplne vyčerpaní a ani neviete prečo.

A to nemusí byť štartérom energetického výdaja len iný človek. Suseda od vedľa, nepríjemný kolega, či agresívny šofér pred vami.

Viete, že najsilnejším energetickým upírom, ktorý vás oberá o energiu ste vy sami?

Nesúhlasíte? Tak sa poďme na to pozrieť teraz, v čase novoročných predsavzatí.

predchádzajúcom článku som vám naznačila, aby ste si svoje priania formulovali, akoby ste ich už mali, respektíve v kladne prebiehajúcom procese.

Mám šťastný nový rok 2018. Mám zdravie, mám partnera, mám….., liečim sa…

Samozrejme je to na vás, či tak urobíte.

Pozrite sa o rok späť. Ak ste si dávali predsavzatia a to je jedno, či nahlas, či v duchu, či na papieri, ako ste ich formulovali?

Nebolo to tak, že musím prestať fajčiť, musím začať behať, musím schudnúť……

Musím. Cítite ten tlak na seba.

Slovo je dôležité.

Hlavne to, ktorým sa prihovárate k sebe. Píšem o tom aj v eBooku 11 Princípov dlhej mladosti

Čo sa stane, ak niečo musíte a nepodarí sa vám to?

Skrátka vám to nevyjde, alebo nie tak, ako ste chceli. Ako sa cítite, keď ste si povedali, že niečo musíte a nepodarí sa vám to?

Cítite väčšie, alebo menšie sklamanie. A keď ste sklamaní, máte veľa energie, alebo naopak malo? A kto vám ju zobral? Chápete, že vy?

Ak nie ste s niečím spokojní, tak to zmeňte tak, aby ste boli. Aby ste sa spokojní cítili.

Nenúťte sa však do toho. Predstavte si, ako by ste to už mali. A predstavte si, čo vám to prinesie. Skúste si vyvolať pocity, ktoré pri splnení svojich cieľov chcete mať. Ako sa budete cítiť, keď schudnete posledných 5 kg? Sebaistejšia? Krajšia? Mladšia? Chcete to pre seba, či kvôli niekomu inému?

Najskôr potrebujte zmeniť životosprávu, jesť menej obľúbených koláčov, viac sa hýbať, jesť viac zeleniny. Chcete si predsa zníženú hmotnosť  aj udržať, či nie? Chcete toto všetko zaviesť do svojho života v novom roku? Naozaj  vám táto námaha stojí za nový pocit? Áno?

Tak začnite konať. Vy sami najlepšie poznáte svoje možnosti aj zdroje. Aj svojich vnútorných upírov.

Sú to hlavne vaše prehnané emócie. Alebo ich zadržiavate hlboko vo svojom vnútri, alebo si ich ventilujete na slabších okolo seba. Ak narazíte na odpor „vonkajšieho upíra“ napríklad svojho partnera, tak by sa možno rozsvietila z uvoľnenej energie aj menšia žiarovka.

Naučte sa rozpoznať situácie, slová, cudzie emócie, ktoré vás štartujú. Nikto vás nemôže donútiť hnevať sa, plakať, báť sa, či smiať. Vy o tom rozhodujete, aj keď často na nevedomej úrovni.  Učte sa rozpoznávať pasce, ktoré máte v sebe. Nenechajte sa znovu nachytať a obrať o vzácnu energiu. Energiu, ktorú potrebujete pre vysnívanú zmenu.

Spoznávajte svojich vnútorných upírov. Možno to pôjde pomaly, znovu sa dáte niečím (vy už viete čím) vyviesť z rovnováhy. Buďte bdelí, len tak nespadnete do pasce.

Ale keď sa to podarí, to bude pocit!

Vydržíte, lebo viete, že to robíte pre seba. Pochopíte, že môžete byť slobodní, že ste slobodní. Spoznáte a zastavíte  svojich vnútorných upírov. Skôr, kým vo vás vyvolajú prehnané emócie strachu, hnevu, ľútosti, smútku.

Postupne zmiznú, nechajú vás tak. Bez energie sa totiž nedá žiť.

Bez lásky k sebe sa nedá žiť.

Bez lásky sa nedá žiť.

Pochopíte, že mladosť máte v sebe. A čím viac ju budete pestovať, tým viacej jej budete mať v očiach, na tvári a v chôdzi. Lebo začnete pracovať na tom, aby to tak bolo. Začnete vnímať svoju krásu aj krásu okolo vás. Krásu vytvorenú človekom aj prírodou.

A vaša vnútorná energia budete rásť. Budete vedieť, že nemusíte, ale že chcete. A máte času toľko, koľko potrebujete.

To, čo máte vnútri, prejaví sa aj navonok.

A ešte väčší zázrak bude, že začnú miznúť aj upíri okolo vás. Aj začnú vyžarovať svoje krajšie Ja.

 

 

 

„Ak sa Vám tento článok páčil, zdieľajte ho svojim priateľom.” Ďakujem.

Izabela Hamranová
Má rada slová a možnosť ich energiou pomáhať a meniť príbehy. Vzájomnú reč duše a tela. Objavovanie princípov rovnováhy a ich uplatňovanie v živote. Hľadá a objavuje cesty k zdraviu a trvalej mladosti. Dovoľte jej inšpirovať aj vás. Je autorkou eBooku Stručný manuál zdravého starnutia, alebo Omladnúť môžete v každom veku.http://belasolar.sk/omladnut-mozeme-v-kazdom-veku/. Na svojej doméne www.belasolar.sk prezentuje svoje osobné názory, skúsenosti a odporúčania na základe všeobecne dostupných informačných zdrojov. Môj príbeh si prečítajte tu
Komentáre
  • Tajomstvo prirodzeného chudnutia

    Naučte svoje telo spaľovať tuky a dosiahnite svoju optimálnu hmotnosť

  • Ako omladnúť za 14 dní o 14 rokov
  • Denník mojej detoxikácie v Indii
  • Púť do Santiaga
  • Najnovšie články
  • Kategórie