Váš EVER-REST v roku 2018

Šťastie a pokoj v duši si prajeme. Všetci. V čase Vianoc aj na začiatku nového roka. Na začiatku každého roka.

A predsa mnohým pokoj chýba.

Snažíme sa vyliezť na Mount-Everest. Či už skutočný, alebo len pomyselný, vyskladaný z našich cieľov a túžob. Veríme, že tam hore už budeme šťastní. Budeme slobodní.

Veľmi sa snažíme. Tak veľmi, že zabúdame na seba aj na svoje okolie, na svojich blízkych.

Protestuje rodina, protestuje naše telo. Často strácame rovnováhu a snažíme sa ju získať často nasilu aj prehnanými reakciami. Nezvládnutými emóciami. Kričíme na svojich milovaných aj na svoje deti.

 Kričí z nás strach, že sa nám nepodarí vyliezť až hore, na vysnívaný „kopec“.

 Strach, že ak sa aj hore dostaneme, budeme tam stáť sami. Strach, či nás hore naozaj čaká šťastie a pokoj. Strach, či nezostaneme opustení. V minulosti už nás niekto opustil, poznáme to…

Viete, prečo to tak je?

Stále sme jednou nohou v minulosti a druhou už v budúcnosti. Šťastie a pokoj však vieme prežívať len teraz, teraz v prítomnosti.

Žime v prítomnosti. Učme sa to.

Ako?

V Indii som to pochopila. Znovu objavila to, čo som vlastne už vedela.

 Ale netreba nikde chodiť. Svoje šťastie a pokoj máme všetci v sebe. Znie to už skoro ako fráza. Ak to tak je, tak prečo sme ne-spokojní a často ne-šťastní?

Lebo nežijeme v prítomnosti.

Čo nám v tom bráni?

Nie sme v harmónii. Lepšie povedané, nie je v súlade náš rozum a naša duša. Oba ťahajú za rôzne konce toho istého povrazu. A ten povraz sme my.  Duša vie, že je dokonalá a vie, že stačí byť. Netreba sa za ničím naháňať. V jednej múdrej knihe som čítala, že Boha za nohu nepotiahneme. On má pre každého pripravený plán a príde k nám, keď budeme pripravení.

Ale rozum  tomu neverí a ženie nás ďalej a vyššie k nášmu osobnému Mount-Everestu. A ak sa nám podarí vyliezť, po chvíli sa ponáhľame dole. Alebo kvôli počasiu, alebo zistíme, že sme sa pomýlili a nie je to náš „kopec“.

Prečo je to tak?

Lebo si nesieme v sebe DNA našej výchovy, našich predkov a zároveň všetkých poloprávd a krívd, ktoré na nás nakládlo naše okolie.

A náš rozum sa ku krivdám minulosti často vracia. Presviedča dušu, ktorá vie, že môže lietať, lebo je slobodná, že nie je. Duša vie, že keď padneme, vieme opäť vstať už múdrejší o nové poznanie.

Rozum má však strach z ďalšieho pádu. Kričí  a presviedča nás, že ak  chceme byť šťastní a slobodní, musíme urobiť ešte toto, alebo tamto. To už rozum podporuje aj naše ego. Napríklad musíme schudnúť, zmeniť prácu, kúpiť si nové auto, nájsť si nového partnera…A keď sa nám to nedarí,  ovládne nás hnev, frustrácia, smútok.  Strach zo zlyhania a neprijatia.

Ten pocit sa však stratí, keď sa naučíte PRIJAŤ SAMÝCH SEBA  (11 Princípov pre dlhú mladosť).

 Jednou z ciest, je robiť všetko najlepšie ako v danej chvíli viete.

Robíme a tvoríme len v prítomnosti. Aj všetky pocity a emócie zažívame len v prítomnosti. Aj tie, ktoré si vyvolávame z minulosti. Opakovane a znova ich prežívame.

Možno nájsť týmto spôsobom pokoj? Nie!

Preto sa spoznávajte a majte sa radi. Učte sa, čo vo vás vyvoláva neprimerané emócie a reakcie, ktoré vás otravujú a oslabujú. Ak do vás vojdú, nezadržiavajte ich, nereagujte. Nechajte ich prejsť a s výdychom ich vypustite.

Skúšajte si to, život vám prináša samé lekcie. Naučte sa ich vypozorovať, pripravte sa a …nereagujte. Postupne sa vám bude  dariť, budete sa cítiť slobodní, pokojní a šťastní.

Dosiahnite svoj skutočný EVER-REST .

Tvorte svoj život tak ako to cíti vaša duša, lebo Zem je úžasné miesto pre život. Všetci môžeme mať pokoj v duši a cítiť skutočnú lásku, najskôr k sebe a potom k ostatným. Lebo rozdávať môžeme len to, čo sami máme. To som nevymyslela ja.

Verím, že je to možné. Verte aj vy. Verte v seba. Verte vo svoju dokonalosť a dokonalosť života.

Žite v prítomnosti. Minulosť nezmeníte a budúcnosť bude len taká, akú si ju vysnívate práve teraz.

Budúcnosť tvoríte  svojimi myšlienkami, túžbami aj prácou v každom prítomnom okamihu. Snívajte, tvorte tak, akoby ste svoj cieľ už mali. Verte si.

 Prajem Vám, začnite nový rok slovami:

„ Mám šťastný nový rok. Mám pokoj v duši, mám lásku, mám ….

Verte tomu. Verte sebe.

 

Izabela Hamranová
Má rada slová a možnosť ich energiou pomáhať a meniť príbehy. Vzájomnú reč duše a tela. Objavovanie princípov rovnováhy a ich uplatňovanie v živote. Hľadá a objavuje cesty k zdraviu a trvalej mladosti. Dovoľte jej inšpirovať aj vás. Je autorkou eBooku Stručný manuál zdravého starnutia, alebo Omladnúť môžete v každom veku.http://belasolar.sk/omladnut-mozeme-v-kazdom-veku/. Na svojej doméne www.belasolar.sk prezentuje svoje osobné názory, skúsenosti a odporúčania na základe všeobecne dostupných informačných zdrojov. Môj príbeh si prečítajte tu
Komentáre
  • Tajomstvo prirodzeného chudnutia

    Naučte svoje telo spaľovať tuky a dosiahnite svoju optimálnu hmotnosť

  • Ako omladnúť za 14 dní o 14 rokov
  • Denník mojej detoxikácie v Indii
  • Púť do Santiaga
  • Najnovšie články
  • Kategórie