Vision board- nástenka snov, alebo ako sa plnia priania

vision bord viem už niekoľko rokov. Metóda sa mi páčila, ale bola som lenivá si takúto nástenku vyrobiť.

Mám dobrú predstavivosť a necítila som potrebu dať svoje sny aj na papier. Koncom roku 2018 som si „zrazu“ našla čas aj staršiu korkovú nástenku, aj kopu časopisov na vyhodenie. Už stačili len nožničky, lepidlo, pero a išlo to. Ani nie za hodinku som mala nástenku skoro hotovú.  Nebola úplne dokončená, ale v tom okamihu som nevedela, čo si ešte priať. Myslela sa som si, že ju v priebehu roka doplním.

Odporúča sa mať nástenku stále na očiach, napríklad v spálni. Ja som si ju dala nad pracovný stôl.

Hlavnou myšlienkou bola veta z nadpisu môjho článku:

Šťastie je len naše rozhodnutie

Verím tomu, že žiadna nástenka, ani sen, ani myšlienka sama o sebe nič nezmení. Tajomstvom toho, že sa naše túžby plnia je naše rozhodnutie. Aj ochota prijať za rozhodnutie zodpovednosť.

Pri všetkých želaniach som si predstavila, že ich už mám a čakám na ich doručenie.

S touto hlavnou myšlienkou aj s pocitom zodpovednosti som začala zapĺňať nástenku. K nadpisu som vystrihla ženu, ktorá mi mala pripomínať, že mám v živote veľa radosti a dôvodov na úsmev. Podľa Norbekova sa usmievať máme, aj keď práve nemáme dôvod na smiech. Zapája sa pritom viac svalov na tvári a s úsmevom na tvári aj lepšie vyzeráme. Aj keď to bude úsmev silený. Pre telo je to jedno, postupne sa prispôsobí a my budeme nielen šťastnejšie vyzerať, ale sa tak aj cítiť. Vyskúšajte si to!

Do stredu nástenky som nalepila obrázok malého dieťatka, lebo mojím najväčším želaním bolo zdravé šťastné vnúčatko. Prišlo k nám v máji a naplnilo naše životy svetlom a šťastím.

Norbekova metóda, pre zlepšenie zraku je opísaná v knihe „Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov“ . Dostala som sa k nej v priebehu roka na odporúčanie priateľky a pomohla mi naplniť ďalší sen z nástenky: „Nájsť úľavu pre podráždené a unavené oči“. Knihu odporúčam, nasmiala som sa pri nej a Norbekova metóda udržuje môj zrak v kondícii, takže okuliare na čítanie použijem, len ak nemám na čítanie dobré svetlo.

Ďalším želaním bolo pokračovanie práce, ktorá ma živí.

Obrázok mladej ženy s perom a zošitom v rukách mi plnil sen o napísaní e-knihy „ Stručný manuál zdravého starnutia“.  Na základe knihy sme s priateľkou zorganizovali začiatkom júla Kurz omladzujúcej hladovky, ktorý nás veľmi bavil a mal pozitívny ohlas. V organizovaní budeme pokračovať aj v roku 2020.

Ďalej som sa vzdelávala a hľadala odpovede na ceste k dobrému zdraviu, čo ma napĺňalo po celý rok radosťou.

Ďalším predsavzatím bolo sedieť častejšie na bicykli, toto sa mi podarilo len čiastočne, ale o to viac som chodila s našim psom na prechádzky.

Mala som ešte pár osobných želaní, ale tie zostali len v mojej hlave. Možno práve preto sa nenaplnili…

Ako rok pokračoval, tešila som sa z dobrých dní a bola sem-tam smutná, keď sa darilo menej.

Často som si však pripomínala, že dôležité sú pocity, ktoré sprevádzajú moje želania a to, čo chcem nimi dosiahnuť.

V novembri sa mi podarilo zorganizovať spoločnú oslavu mojich aj narodenín mojej mamy. Urobila som to hlavne kvôli rodičom, ale oslava veľmi potešila aj mňa a verím, že aj celú rodinu a priateľov.

V tom čase som nástenku vnímala už viac menej periférne, vedomá si splnenia väčšiny želaní.

Koncom novembra mi vyskočila, po prihlásení do internet bankingu, ponuka výhodnej hypotéky. Po návšteve pobočky mi potvrdili, že môžem dostať hypotéku na 10 rokov. Za pár dní som obehla vyhliadnuté byty, keď mi na displeji „vyskočili“ fotografie malej novostavby.

Zrazu to išlo veľmi rýchlo. Rozhodnutie, zaplatenie zálohy a radostné očakávanie zmeny, ktorá mi prinesie do života tvorivosť.

S úžasom, s pokorou, aj vďačnosťou som si uvedomila, že všetko z nástenky sa mi splnilo, lebo na nástenke mám aj obrázky dvoch domov a dokončenej kúpeľne, ako svojich dlhodobých snov.

Zrazu všetky tie sny, želania, nápady, rozhodnutia do seba zapadli. Dávajú zmysel a dopĺňajú obraz uplynulého roka.

Prajem vám šťastný nový rok či už s Vision board, alebo bez nej. Maľujte svoj rok snami, ktoré prejdú hlavne vašim srdcom. Môžete sa inšpirovať aj pentagramom rovnováhy a svoje priania vytvárať podľa jednotlivých oblastí.

Za seba však viem, že pri hodnotení uplynulého roka a vytváraní Nástenky snov na rok 2020 budem starostlivo vyberať slová aj obrázky. Aj pocity, ktorými chcem naplniť svoje dni v novom roku a ktoré chcem nechať v tom starom.

Izabela Hamranová
Má rada slová a možnosť ich energiou pomáhať a meniť príbehy. Vzájomnú reč duše a tela. Objavovanie princípov rovnováhy a ich uplatňovanie v živote. Hľadá a objavuje cesty k zdraviu a trvalej mladosti. Dovoľte jej inšpirovať aj vás. Je autorkou eBooku Stručný manuál zdravého starnutia, alebo Omladnúť môžete v každom veku.http://belasolar.sk/omladnut-mozeme-v-kazdom-veku/. Na svojej doméne www.belasolar.sk prezentuje svoje osobné názory, skúsenosti a odporúčania na základe všeobecne dostupných informačných zdrojov. Môj príbeh si prečítajte tu
Komentáre
  • Tajomstvo prirodzeného chudnutia

    Naučte svoje telo spaľovať tuky a dosiahnite svoju optimálnu hmotnosť

  • Ako omladnúť za 14 dní o 14 rokov
  • Denník mojej detoxikácie v Indii
  • Púť do Santiaga
  • Najnovšie články
  • Kategórie