Vybehli ste sa už na svoju cestu k dlhej mladosti ?

Že ešte nie a že máte čas? Ak máte viac ako 35 rokov, tak by som sa  nad tým už zamyslela.

Kto sa problematikou zdravého starnutia trochu zaoberá, iste sa dočítal, že teórií o starnutí je veľa, vraj vyše 300.

Vedci z rôznych krajín sa snažia objaviť  „zázračný “ elixír mladosti. Ešte ho neobjavili, takže zatiaľ musíme vychádzať z toho čo už vieme, a aj vidíme okolo seba.,

Okolo seba vidíme, ŽE NIE VŠETCI STARNEME ROVNAKO.

Ako je to možné?

Ak mávnete rukou, že je to otázka génov, nemáte celkom pravdu.

Epigenetika (z gréckeho „mimo genetiky“), je mladá vedecká disciplína, ktorá dokazuje, že niektoré gény môžeme v závislosti od nášho spôsobu života (vonkajších faktorov) aktivovať, alebo deaktivovať. Ukazuje nám, ako fungujú naše gény podľa toho, v akom prostredí žijeme, podľa toho, čo jeme, pijeme, ako myslíme, ako sa máme radi …).

Znamená to, že svojim životným štýlom môžeme k lepšiemu, ale aj k horšiemu ovplyvniť činnosť niektorých génov.

To je podľa môjho názoru prípad všetkých mladých a aktívnych 50,- 60,- 70,-80-tnikov. Jednou z mladých 90-ročných bola aj pani Letícia Tandlmaierová, ktorá bola hosťom relácie Trochu inak s Adelou Banášovou https://www.youtube.com/watch?v=MVq2LXa5VxY.

Aktívne si tvorila svoj život ďaleko dopredu. Aj ona bola príkladom toho, že vek je len číslo.  Príkladom toho, že je možné tešiť sa zo života a užívať si ho aj vo vysokom veku.

Pokiaľ táto možnosť už existuje, na základe teórie o existencii Morfických, ( ináč aj Morfogenetických polí, alebo  takz. M-polí, názov pochádza od Ruperta Sheldraka), môže sa stať realitou každého z nás.

V morfogenetických poliach sú uložené všetky skúsenosti ľudí.

Dlho bola napríklad neprekonateľná 10 sekundová hranica behu na 100 m u mužov. Pod 10 sekúnd sa dostal prvýkrát v histórii americký bežec James („Jim“) Ray Hines ( jeho rekord bol 9,95 sek.). Rekord síce vydržal 15 rokov, ale odvtedy zabehlo pod 10 sek už 107 bežcov, medzi nimi aj posledný svetový rekordman Usain Bolt z Jamajky.

To znamená, že ak niekto  prekoná rekord prvý, postupne ho začnú prekonávať aj ďalší športovci. Prvý rekordman vytvoril nové morfické pole – možnosť pokorenia hranice 10 sekúnd, v behu na 100 m. A táto možnosť sa stala súčasťou vedomia ďalších bežcov.

Všetci máme vytvorené  vlastné morfické pole, na základe našich vzorcov správania a našich skúseností. Naše pole  sa nachádza v nadradenom morfickom poli, ktoré je tvorené našou rodinou a kultúrou, v ktorej vyrastáme.

Zároveň však  máme možnosť  vypojiť sa z nadradeného pola a „napísať“ si vlastné vzorce, alebo prijať také, ktoré zodpovedajú viac našim cieľom a snom.

Napríklad  v nedávnej minulosti v morfickom poli našej kultúry bolo zakódované: „ Slobodná žena po 25 -ke je už  stará dievka.“

Ktorá by s tým už dnes súhlasila?  Dnešné  ženy sa chcú realizovať a ani v 30-ke mnohým netikajú biologické hodiny. Čiže vzorec slobodná 25 ročná = stará dievka , bol ani nie za 30 rokov prepísaný a mnohé mladé ženy sa od neho odpojili. Možno sa pripojili na  nový vzorec v tvare: chcem byť slobodná, realizovať sa = vydám sa neskôr. Toto pripojenie je však dobré kontrolovať, vnímať svoje vlastné pocity a pýtať sa samej seba, či je to skutočne náš nový vzorec, či s ním sme aj vnútorne stotožnené.

Pokiaľ cítite, že „prvé dieťa je dobré mať do 30-ky“ , tak prijmete takýto  vzorec a vaše snaženie sa bude uberať týmto smerom.

Takto môžeme narábať so všetkými vzorcami. Čiže ak existuje vzorec “ staroba = choroba“ a mne sa nepáči, tak mu nebudem ani veriť, ani sa ním vo svojich myšlienkach zaoberať, či stotožňovať.

Prijmem napríklad vzorec pani Letície Tandlmaierová ( † 97), ktorá verila, že „vek je len číslo“.

Rovnako som prijala vzorec Omladnúť môžeme v každom veku a napísala som o tom eBook .

Aj keď okolo 90% našej činnosti je pod vplyvom nášho podvedomia, vedomie určuje smer, akým sa bude naše podvedomie uberať. Podvedomie môžeme ovládať, len musíme veriť správnym vzorcom. Podvedomie je totiž pripravené nám splniť všetko, čo si vo svojom vedomí hovoríme a čomu veríme.

A priznajme si, často sú to veľké hlúposti, ktoré sme si „nakukali „do hlavy sami, alebo niekto ešte z nášho detstva.

Podvedomie potrebuje veľmi jasné pokyny a následne zvyky.  Pozitívnym naladením dáme svojmu podvedomiu jasne najavo, že sme jeho pánom a ono nás bude veľmi rado nasledovať.

Podstata je v emócii, ktorá naše priania sprevádza. Túžba, ktorá ho ženie a sila, ktorá ho priťahuje.

Najlepším expertom na svoje zdravie, na svoje starnutie sa môžeme stať my sami.

Úprimne si treba povedať, že naladením sa na morfické pole „Vek je len číslo, alebo Omladnúť môžeme v každom veku“ sa to iba ZAČÍNA. Je to ale dôležitý krok k tomu, aby sa vaša pozornosť upriamila tým správnym smerom. Ďalej to už poznáte, ktorým smerom sústreďujete svoju pozornosť, tam ide vaša energia. Nachádzate nové správne informácie, nové príležitosti a stretávate správnych ľudí, ktorí vás podporujú.

Dostávate sa na správnu vlnu, do flow. Začína vás to baviť. Meníte svoj životný štýl na taký, ktorý podporuje vaše zdravie, a nemusíte sa pritom sústreďovať  iba na zdravé  starnutie. Ani ja som naň pred rokmi nemyslela, ale viezla som na  vlne – som zdravá a pekná. (Aj keď to bolo skôr o tom, že som sa peknou vedela urobiť, ako mi kedysi povedal kamarát).

Príklady okolo nás, aj keď ojedinelé, nám potvrdzujú, že to má zmysel. Že to je možné.

Vnímajte zdravé starnutie ako dar. Ako príležitosť  rozvíjať svoj nový talent-talent zdravého starnutia.

A začať môžete aj hneď.

 

 

Bela
Má rada slová a možnosť ich energiou pomáhať a meniť príbehy. Vzájomnú reč duše a tela. Objavovanie princípov rovnováhy a ich uplatňovanie v živote. Hľadá a objavuje cesty k zdraviu a trvalej mladosti. Dovoľte jej inšpirovať aj vás. Je autorkou eBooku Stručný manuál zdravého starnutia, alebo Omladnúť môžete v každom veku.http://belasolar.sk/omladnut-mozeme-v-kazdom-veku/. Na svojej doméne www.belasolar.sk prezentuje svoje osobné názory, skúsenosti a odporúčania na základe všeobecne dostupných informačných zdrojov. Môj príbeh si prečítajte tu
Komentáre
  • Tajomstvo prirodzeného chudnutia

    Naučte svoje telo spaľovať tuky a dosiahnite svoju optimálnu hmotnosť

  • Ako omladnúť za 14 dní o 14 rokov
  • Denník mojej detoxikácie v Indii
  • Púť do Santiaga
  • Najnovšie články
  • Kategórie